ترخیص کالا

روند ترخیص کالا از گمرکات کاری اداری و زمان بر است و اصول خاص خود را دارد. برای این که بتوانید کالایی را از کشور خارج و یا به آن وارد کنید باید در سامانه جامع ترخیص کالا و انبارها ثبت نام نمایید. برای انجام این ثبت نام می توانید به سایت گمرک به آدرس اینترنتی wms.ir وارد شده و در آن جا اطلاعات شخصی خود را ثبت کنید. با ثبت نام  و نام خانوادگی، کد ملی و شماره تماس خود، کدی را دریافت خواهید نمود. با وارد کردن این کد در محل تعیین شده، شما  می توانید بقیه کارهای ثبت نام در سامانه را انجام دهید.

سامانه ترخیص کالا

اگر شما تولیدی دارید و می خواهید محصولاتی را وارد یا صادر کنید باید روند پیچیده تری را بگذرانید. ابتدا شما باید به سامانه ترخیص کالا مراجعه نمایید. در زمان ثبت نام در این سامانه اطلاعات مربوط به شرکتتان از شما پرسیده می شود و شما مجاب هستید تمام اطلاعات اعم از شماره ثبت تولیدی، شماره شناسه صنفی ، تلفن تولیدی و خیلی اطلاعات دیگر مانند آدرس تولیدی و … را در این سیستم وارد کنید.

در صورتی که تبحر کافی در این زمینه ندارید بهتر است این کار را به افراد کاربلد واگذار نمایید. استفاده از دانش کارشناسان مجرب در این زمینه نگرانی های شما را کم کرده و به کارتان سرعت بیشتری خواهد بخشید.

این سامانه بیشتر برای دریافت آنلاین عوارض گمرکی طراحی شده و شما با پرداخت این هزینه به صورت آنلاین روند کاری خود را سرعت می بخشید. هم چنین شما می توانید از این سامانه استعلام انبار بگیرید. برای اینکه این شرایط برای شما ایجاد شود ابتدا باید به سازمان معادن و تجارت شهر خود مراجعه کنید و نام خود را در آن جا ثبت نمایید.

ثبت نام در سامانه ترخیص کالا

اگر شما در حیطه کاری خود مجبور به واردات برخی از کالاها به داخل کشور هستید باید اینکار را به صورت اصولی انجام دهید. اولین قدم در این مسیر، ثبت نام در سامانه ترخیص کالا می باشد. شما می توانید با ثبت اطلاعات شخصی خود به راحتی در این سامانه ثبت نام کنید و برخی از کاراها را به صورت آنلاین انجام دهید. این سامانه سرعت ترخیص کالا از گمرکات را بسیار بالا برده و معطلی ها را تا حد زیادی کاهش داده است.

 

سامانه جامع انبارها و ترخیص کالا

ایجاد این چنین سامانه هایی باعث می شود جلوی قاچاق و احتکار اجناس گرفته شود. سامانه جامع انبارها و ترخیص کالاها، سامانه ای بسیار کار آمد بوده و بسیاری از اهداف مورد نظر را جواب گو بوده است. ثبت نام در این سامانه همانند ثبت نام در سامانه ترخیص کالا بوده و به راحتی با دادن اطلاعات می توانید در این سامانه ثبت نام کنید.

با ثبت نام در این سامانه شما می توانید اطلاعات جامعی از انبارها را به دست آورید. تمام انبار های سطح کشور باید در این سامانه ثبت نام نمایند. هدف از ایجاد این سامانه، دسترسی کامل به اطلاعات انبار ها، گنجایش آن ها و موادی که در این انبارها وجود دارند می باشد.

سامانه ترخیص کالا پس از گمرک

برای سهولت در انجام کارهای گمرگی و ترخیص کالا پس از گمرک سامانه هایی طراحی شده اند. استفاده از این سامانه ها باعث می شود که تاجران و افرادی که در زمینه ورود مواد اولیه فعالیت دارند بتوانند بخشی از فعالیت های مربوطه را به صورت اینترنتی و از طریق این سامانه انجام دهند.

علاوه بر این گمرک کشور از این طریق نظارت بر فعالیت این افراد خواهند داشت و جلوی قاچاق کالا و بقیه سو استفاده ها گرفته خواهد شد.

سامانه جامع مدیریت و ترخیص کالا

پس از اینکه با روش هایی که در بالا به آن ها اشاره شد، شما در سامانه جامع مدیریت و ترخیص کالا ثبت نام نمودید. ممکن است که رمز ورود خود را فراموش کنید. اصلا جای نگرانی نیست.شما میتوانید با کلیک بر روی بازیابی رمز ورود، از نو برای خود رمزی را وارد کنید.

برای این کار کافی است شماره موبایلی که در اول ثبت نام وارد نموده اید را روشن بر روی گوشی خود داشته باشید و کد تایید ارسال شده را در باکس مربوطه وارد کنید.

سامانه ی جامع مدیریت کالا و خدمات پس از ترخیص

استفاده از سامانه ی جامع مدیریت کالا و خدمات پس از ترخیص برای افرادی که زیاد از کامپوتر استفاده نمی کنند، ممکن است کاری دشوار باشد. شما می توانید برای این که خود را از دردسر کار های گمرکی خلاص کنید با شرکت هایی که برای انجام این کارها به وجود آمده اند همکاری کنید.

این شرکت ها با داشتن مشاوران کاربلد می توانند کارهای شما را انجام دهند. اگر تجربه کافی در این زمینه ندارید و ممکن است دچار ضرر شوید حتما با این شرکت ها همکاری کنید. شرکت های ترخیص کننده، انواع محصولات را از مرزهای مختلفی وارد می کنند و اطلاعات بدرد بخوری در هر زمینه ای دارند. مجموعه ما نیز این امکانات را در اختیار شما قرار می دهد.

ترخیص کالا نی نی سایت

امروزه افراد زیادی انواع جنس ها را وارد کشور می کنند. حتی برخی خانم ها لباس از کشور ترکیه وارد می کنند و آن ها را در آنلاین شاپ های خود به فروش می رسانند. ترخیص کالا در سایت نی نی سایت هم مورد بحث بوده و خانم ها در این سایت به تبادل اطلاعات می پردازند.

ترخیص کالا ویکی پدیا

ویکی پدیا یک دانش نامه می باشد و شما از این سایت بسیاری اطلاعات در هر زمینه ای را می توانید به دست آورید. با جستجوی واژه ترخیص کالا می توانید از اطلاعات این سایت استفاده کنید. هم چنین با کلیک بر روی واژه هایی که با رنگ آبی مشخص شده اند می توانید اطلاعات بیشتری در این مورد به دست آورید.

ترخیص کالا به انگلیسی

اگر شما قصد وارد کردن محصولاتی را به داخل کشور دارید. هنگام عبور از گمرک باید روند ترخیص کالا را انجام دهید. ترخیص کالا به انگلیسی  customs clearance نامیده می شود و در لغت به معنی واضح سازی گمرگی می باشد.

ترخیص کالا از گمرک به انگلیسی

امور گمرکی از جمله کارهای زمان بری هستند و ترخیص کالا از گمرک که به انگلیسیclearance  نامیده می شود کاری به نظر دشوار برای عموم مردم است. اگر شما تجربه کافی در این زمینه نداشته باشید دچار سر در گمی هایی خواهید شد و هزینه زیادی بر شما تحمیل خواهد شد.

همان گونه که در بالا اشاره شد پیشنهاد ما به شما این است که این کارها را به افراد کاربلد بسپارید و از تجربیات آن ها استفاده نمایید. مجموعه ما در این مسیر می تواند همراه شما باشد.

این مطلب چه اندازه برایتان مفید بوده است؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رأی: 0

منتظر اولین رای شما هستیم 👋

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *