روش های آشنایی با پروفرما و پکینگ لیست چیست؟

پروفرما و پکینگ لیست چیست؟ برای داشتن مجوز صادرات به پکینگ لیست نیاز است. زیرا گمرک برای دادن مجوز صادرات پکینگ لیست را از شما می خواهد. بنابراین پکینگ لیست مدرکی است که فروشنده باید آن را برای انجام امور گمرک و انجام تشریفات گمرکی به گمرک ارائه دهد. پکینگ لیست تنها مربوط به فروشنده نمی شود، بلکه خریدار نیز باید زمانی که کالا ترخیص می شود پکینگ لیست را به گمرک تحویل دهد. بنابر توضیحاتی که ارائه شده اکنون در مورد موضوع “پکینگ لیست چیست” اطلاعاتی را کسب کرده اید.

برای دریافت خدمات ترخیص کالا از مرز سرو با ما در فرتاک ترخیص تماس بگیرید.

روش های شناخت پروفرما و پکینگ لیست چیست؟

تمامی اطلاعات مربوط به کالا در پکینگ لیست وجود دارد مانند وزن، حجم، تعداد کالا از جمله اطلاعات مهمی است که باید در پکینگ لیست درج شده باشد. این موارد از اهمیت بسیاری برخوردار هستند که باید در مورد “پروفرما و پکینگ لیست چیست” به آن توجه ویژه ای داشته باشید.

در برخی شرایط ممکن است با نام های دیگری رو به رو شوید و به نظر شما اسامی دیگر پروفرما و پکینگ لیست چیست؟ نام دیگر پکینگ لیست، عدل نامه است. این نکته را در نظر داشته باشید که پکینگ لیست نمی تواند به جای فاکتور تجاری مورد استفاده قرار گیرد. پکینگ لیست حاوی اطلاعات مهمی است در واقع در این سند اطلاعاتی در مورد اثبات بارنامه داخلی وجود دارد. 

تمامی جزئیات کالا در پکینگ لیست قید شده است و با این وجود دیگر نیازی نیست که برای پیدا کردن آن در اینترنت به دنبال جزئیات کالا بگردید. حتی شما می توانید تمامی اطلاعات خاص و شرایطی که کالای شما دارد را نیز مطرح کنید تا از این جهت ایمنی آن را بالاتر برید. 

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد ترخیص کالا از مرز تمرچین با ما تماس بگیرید.

داشتن چنین برگه ای که تمامی اطلاعات کالای شما را از ریز و درشت در آن مطرح شده می توان به شما اطمینان خاطر بیشتری به انجام کار تجارت دهد. از جمله مسائلی که در موضوع “پروفرما و پکینگ لیست چیست” درج می شود و بسیار مهم است عبارتند از:

  • اطلاعات شخصی فروشنده اعم از نام و آدرس کامل؛
  • نام و اطلاعات مربوط به گیرنده؛
  • محل بارگیری و تحویل کالا؛
  • شماره و تاريخ صدور فاکتور؛
  • نوع پرداخت؛
  • وزن خالص کالا و وزن ناخالص کالا؛
  • شماره قرارداد، شماره کالا،شماره کانتینر، تعداد کالا و غیره.

پکینگ لیست شامل فرم های متعددی است که شما تمامی آنها را قبلا پر کرده اید البته این شامل تمام اطلاعات نمی شود، بلکه تقریبا 50 درصد اطلاعات است. پکینگ لیست باید به موارد مهمی اشاره داشته باشد بنابراین در زمان پرکردن آن حواستان باشد تا به مواردی مانند نوع بسته بندی کالا، وزن خالص و ناخالص و ابعاد بسته حتما توجه داشته باشید. 

اگر بخواهیم تعریف کاملی از “پروفرما و پکینگ لیست چیست” بگوییم، باید گفت که  پکینگ لیست را برای شما بیشتر معرفی کنیم می توان گفت پکینگ لیست میتواند تا حد زیادی از هزینه های اضافی و همینطور از اتلاف وقت شما بکاهد. این لیست سندیت دارد و شما با در دست داشتن آن می توانید مراحل بعدی تجارت خود را انجام دهید و دیگر نیازی نیست تا کالای شما از بسته بندی باز شود و مورد بازرسی قرار گیرد. 

برای اطلاع از شرایط و هزینه و مراحل ترخیص کالا از مرز سردشت با ما تماس بگیرید.

منظور از پروفرما و پکینگ لیست چیست؟

آشنایی با بخش دوم پروفرما و پکینگ لیست چیست؟

تا به اینجای کار در مورد اهمیت و ویژگی های پکینگ لیست اطلاعاتی را در اختیار شما قرار داده ایم که اکنون زمان آن رسیده در مورد “پروفرما چیست” نیز اطلاعاتی کسب کنید. پروفرما در واقع همان پیش فاکتور است، پروفرما سندی است که وارد کنند کالا برای انجام مراحل واردات از فروشنده تقاضا می کند. این پیش فاکتور شامل تعداد کالاها، کالاهای خریداری شده، جنس کالا و قیمت کالا می باشد. 

پروفرما و پکینگ لیست چیست؟ همچنین برای تعریف پروفرما می توان گفت که پروفرما فاکتوری است که توسط فروشنده صادر می شود، در این پیش فاکتور اطلاعات فروشنده، خریدار، تعداد کالا، قیمت کالا، شرایط پرداخت، زمان تحویل کالا و اعتبار پروفرما می باشد. 

از پروفرما بیشتر در حوزه واردات کالا مورد استفاده قرار می گیرد و وارد کننده از این سند برای ارزیابی شرایط فروشنده و ارزیابی هزینه های نهایی واردات کالا استفاده می کنند. البته در این سند اطلاعات دیگری مانند توافقاتی که میان هر دو فرد فروشنده و خریدار انجام میگیرد نیز قید می شود. به طور خلاصه باید گفت پروفرما سندی بین المللی است که میان خریدار و فروشنده منعقد می شود، این سند در جاهای مختلفی از جمله ثبت سفارش و ترخیص کالا از گمرک مورد استفاده قرار میگیرد.

برای منعقد کردن این پیش فاکتور تنها لازم است با توجه به توافقاتی که بین شما و فروشنده انجام شده از فروشنده بخواهید تا سندی مبنی بر تمامی اطلاعات مربوط به کالا و سایر موارد تهیه کند. وارد کننده کالا از پروفرما به عنوان مجوزی برای انجام کار واردات خود بهره می برد. با این سند به تجارت خود شکل قانونی می دهد. همچنین وارد کننده کالا با این کار میتواند ارز خارجی دریافت کند که واردکننده کالا باید برای خریدش به فروشنده ارز دهد با استفاده از پروفرما این کار انجام شدنی است و او می تواند برای انجام کارهای تجارتی خود از ارز دولتی استفاده کند. 

برای استفاده از خدمات ترخیص کار مرز بازرگان با ما در فرتاک ترخیص تماس بگیرید.

موارد نام برده شده از اهمیت بالایی در مورد ویژگی های موضوع “پروفرما و پکینگ لیست چیست” دارد که بهتر است به آن توجه داشته باشید. در این مقاله مجموعه فرتاک ترخیص سعی کرده است شما را با موضوع “پروفرما و پکینگ لیست چیست” آشنا سازد که برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با مشاورین در تماس باشید.

این مطلب چه اندازه برایتان مفید بوده است؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رأی: 0

منتظر اولین رای شما هستیم 👋

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *